Ile kosztuje 1 kWh prądu u różnych dostawców w naszym kraju?

Ile kosztuje 1 kWh prądu u różnych dostawców w naszym kraju

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas przeciera oczy ze zdumienia, szczególnie jeśli chodzi o ceny prądu w naszym kraju. Nie da się bowiem ukryć, że od roku 2020 cena za jeden kWh energii elektrycznej wzrosła praktycznie o 100%. Wynikać to może z wielu czynników i nie da się zaprzeczyć temu, że stale rosnące ceny prądu nie są korzystne dla nikogo z nas. Bardzo szybko znajdują one odzwierciedlenie w coraz to wyższych rachunkach, a co za tym idzie w społeczeństwie rośnie niezadowolenie. Wobec tego ile kosztuje 1 kWh prądu u różnych dostawców w naszym kraju?

Dlaczego różni dostawcy oferują różne ceny prądu?

Sam fakt tego ile kosztuje 1 kWh prądu w naszym kraju uzależniony jest głównie od dostawcy prądu, z którym podpiszemy wiążącą umowę. Okazuje się bowiem, że Rada Energetyki nie reguluje cen w tym zakresie, a zwykle są one ustalane na podstawie tych, które do obrotu gospodarczego wprowadzi największy dostawca – w naszym kraju jest to PGNiG. Wobec tego ceny prądu są mocno zróżnicowane w zależności od konkretnego dostawcy. Często także ceny będą się różnić pod względem zróżnicowania geograficznego. Obecnie najwyższymi cenami prądu zostali obarczeń mieszkańcy województwa mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko mazurskiego. Z kolei najtańszym prądem cieszą się mieszkańcy lubuskiego i zachodniopomorskiego.

ile kosztuje 1 kwh w domowych gniazdkach

Ile kosztuje 1 kWh prądu u różnych dostawców?

Mówiąc o zróżnicowaniu w cenach prądu, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę to, ile kosztuje 1 kWh prądu u największych dostawców w naszym kraju. Zgodnie z tym, można powiedzieć, że:

  • E.ON – główny dostawca prądu w Warszawie. 1kW prądu w E.ON kosztuje około 80 groszy.
  • Enea- to jeden z głównych dostawców prądu w naszym kraju. Ile kosztuje 1 kWh prądu w Enea? Otóż jest to 0,72 zł.
  • Energa- to również główny dostawca prądu w naszym kraju. Cena za 1 kWh prądu u tego dostawcy to 0,80 zł.
  • PGE- to kolejny z głównych dostawców prądu w naszym kraju. Ile kosztuje 1 kWh prądu u niego? Otóż jest to 0,78 zł.
  • Tauron- to kolejny ze znanych dostawców prądu w kraju. Cena za 1 kWh to 0,73 zł.