Elektromobilność coraz śmielej wkracza na światowe rynki?

elektromobilność

Pojęcie elektromobilności staje się coraz bardziej słyszalne w ogólnie pojętej debacie publicznej. Co to tak naprawdę znaczy, i jakie zmiany oparte o elektromobilność czekają nas w przyszłości?

Elektromobilność to nic innego niż środki transportu napędzane energią elektryczną, przy czym ostatnio przyjęło się że głównie ono oznacza samochody elektryczne. Choć elektromobilność na świecie ma się jeszcze w powijakach

, to trendy są jednoznaczne – za kilkanaście lat większość samochodów widocznych na ulicach będzie napędzanych energią elektryczną.

Przewaga samochodów elektrycznych

Główną siłą napędową tej transformacji jest ekologia – eksperci mówią, że pojazdy napędzane energią elektryczną są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż te z silnikami spalinowymi. Oczywiście trudno się z tym argumentem kłócić, jednak to w jaki sposób energia elektryczna jest wytwarzana również ma znaczenie. W Polsce struktura przemysłu energetyczne w dalszym ciągu w większości opiera się na paliwach kopalnych w postaci węgla brunatnego oraz kamiennego. W związku z tym, aby w pełni wykorzystać zalety elektromobilności niezbędna jest również inwestycja w ekologiczne elektrownie. Na pełny rozwój elektromobilności w Polsce niestety jeszcze poczekamy.

Producenci stawiają na elektromobilność

elektromobilność
Więcej na temat elektromobilności w Polsce i na świecie przeczytasz tutaj.

Obecnie pasjonaci samochodów elektrycznych nie mają zbyt wielkiego wyboru – raptem kilka modeli, a w tym wiodąca na tym polu firma Elona Muska. Wszystko jednak wskazuje na to, że producenci również są świadomi nadchodzących zmian i inwestują znaczne środki w rozwój swojej oferty pojazdów elektrycznych. Wiele firm, jest żywo zainteresowanych rynkiem elektromobilności i coraz zażarciej o niego walczą. To bardzo dobra wiadomość dla konsumentów, ponieważ z racji rosnącej konkurencji możemy spodziewać się coraz lepszych ofert i coraz tańszych samochodów. Obecnie pojazdy elektryczne są stosunkowo drogie, jednak na przestrzeni kilku lat powinno to się zmienić.