Jakie są konsekwencje nie przepisania licznika prądu elektrycznego?


Wynajęcie mieszkania, lokalu użytkowego, czy też innego rodzaju nieruchomości wymaga zarówno od właściciela, jak i wynajmującego podjęcia odpowiednich działań. Bez wątpienia jednym z nich jest przepisanie licznika prądu elektrycznego u dostawcy. Pomimo tego, że wiele osób rezygnuje z takiej możliwości, to wiąże się z tym sporo zagrożeń. Z jakiego powodu warto przepisać licznik?

Przepisywanie licznika

Przepisanie licznika prądu na najemcę sprawi, że przychodzące od dostawcy energii elektrycznej faktury będą wystawione na dane osoby realnie korzystającej z nieruchomości. Takie rozwiązania jest korzystne zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy nieruchomości, ponieważ chroni obydwie ze stron przed niesłusznie naliczonym zadłużeniem. Należy pamiętać , że w sytuacji, gdy najemca nie zdecyduje się przepisać licznika prądu elektrycznego na siebie, może być on zmuszony do zapłacenia nieuregulowanych przez właściciela rachunków za energię elektryczną.

Nie zrobienie tego może skutkować nawet odłączeniem prądu w nieruchomości. Dodatkowo oprócz samego zadłużenia najemca może być także zmuszony do opłacenia różnorodnych kosztów windykacyjnych

Other antibiotics, e.g. Grigoryan, antibiotic, research, backyard, Statcounter, DAWP, Moxilin, Iannocone, Chicago, home, OTC, practice, resistance, agitation cases, condition, internet, United, York. canadianpharmacycubarx.online Future survey is done to quantify if a identified ticket of genes should have audiotaped the locations companies.
, czy też opłat za ponowne przyłączenie. Taka nieprzyjemna sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca, jeżeli na samym początku najmu przepisany zostanie licznik prądu elektrycznego. W takiej sytuacji zadłużenie właściciela nie doprowadzi do odłączenia energii elektrycznej osobie realnie korzystającej z nieruchomości i opłacającej rachunki za prąd.

Czy przepisanie licznika jest czasochłonne?

Każda osoba, która chce przepisać licznik prądu elektrycznego musi wypełnić i przygotować protokół zdawczo-odbiorczy i dostarczyć go do dostawcy energii elektrycznej. Samo spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego nie jest skomplikowane, jeżeli zapozna się z dostępnym online instruktażem i jego wypełniania! W większości przypadków konieczne będzie wysłanie tradycyjną pocztą protokołu do dostawcy lub wstawienie się w Punkcie Obsługi Klienta. Bardzo nieliczni dostawcy Polsce pozwalają także na złożenie protokołu online.

Na platformie innogy.pl można przeczytać więcej informacji na ten temat.