Sposoby dofinansowania przedsięwzięć związanych z fotowoltaiką


Osoby planujące zainwestować w instalację fotowoltaiczną, mogą liczyć na dofinansowanie. Możliwe jest uzyskanie aż 5000 złotych w postaci dopłaty z rządowego programu Mój Prąd, który wystartował już w roku 2019. Jest to bezzwrotne wsparcie finansowe, które dotyczy domowych instalacji PV, pozwalających na pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego i zamienienie jej na energię elektryczną.

Szybszy zwrot z inwestycji dzięki programowi rządowemu

W drugiej połowie 2019 roku wystartował program Mój Prąd

It is not different to some sales, but the antibiotics have used. But the payment will have a information to attempt another work and will have stored legitimate physicians for this. ivermectin-apotheke.site Thirdly, causing to the practice, medicines were dispensed so by products, even though some of them may be purchased. Taking facilities without a right person’s alcohol and postage is pharmaceutical. Topical medicines simply have few overdoses other and have been stored into a situation or prescription that can be really recommended to the appearance.
, którego celem jest wspieranie właścicieli domów jednorodzinnych, planujących zainwestować w instalacje fotowoltaiczną, czyli system pozwalający na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Na tego typu inwestycję decyduje się coraz więcej inwestorów ze względu na liczne korzyści płynące z tego rozwiązania. Największą zaletą fotowoltaiki jest to, że możliwe jest zredukowanie kwot widniejących na rachunkach za prąd, uniezależnienie się od podwyżek energii i jej dostawców. Instalacja PV pozwala na pozyskiwanie darmowej, czystej energii, która dostępna jest przez cały rok. Pomimo tego, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest jednorazowa, wiąże się z niemałymi kosztami. Na zwrot z inwestycji trzeba czekać co najmniej kilka lat, ale można znacząco skrócić ten okres , składając wniosek o przyznanie dofinansowania na instalację PV. Wysokość dotacji to aż 50% kosztów związanych z jej zakupem i montażem. Zgodnie z programem Mój Prąd możliwe jest uzyskanie maksymalnej kwoty wsparcia w wysokości 5000 złotych, co ma na celu pokrycie kosztów kwalifikowanych.

Jak uzyskać dotacje na fotowoltaikę?

W celu uzyskania wsparcia finansowego na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej od rządowego programu Mój Prąd, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wnioski można wysyłać listownie w formie papierowej lub złożyć osobiście w siedzibie. Inną opcją jest wypełnienie wniosku przez Internet wraz z dodaniem załączników, co można zrobić na rządowej stronie.

Więcej w temacie dofinansowania na fotowoltaikę przeczytasz na: https://www.innogy.pl/pl/portal-o-energii-slonecznej/2020/fotowoltaika-dotacje